Yhteystiedot

Jazzrytmit Web Magazine

Jazzrytmit on suomalainen jazzmusiikkilehti, joka ilmestyi vuosina 1994-2008 paperiversiona ja sen jälkeen jatkuvasti päivittyvänä verkkolehtenä. Jazzrytmit on Kulttuuri-, mielipide ja tiedelehtien liitto Kultti ry:n jäsenlehti.
Lehti julkaistaan täysin talkoopohjalla ja sen tekijäkunnan ydin muodostuu jazz- ja rytmimusiikin ammattilaisista ja harrastajista.

Jazzrytmien laajaan yhteistyöverkostoon kuuluu ammattitoimittajia, freelancereita, musiikkimedioita, muusikoita, levyfirmoja, musiikkioppilaitoksia, festivaalijärjestäjiä, jazzyhdistyksiä, klubeja, tyylisuunnan ravintoloita yms. niin koti- kuin ulkomailtakin.

Jazzrytmit-lehden tavoitteena on edistää suomalaisten jazz- ja rytmimusiikin yleistä tuntemusta sekä toimia samalla alan kaikkien sidosryhmien ja tyylisuuntien äänitorvena. Jazzrytmit toimii myös alan molemmin suuntaisen kansainvälisen yhteistyön siltana.

Mediatiedot ja ilmoitushinnat 2022
Julkaisija: Suomen PerinneJazz ry (SPJ)
Postiosoite: PL 132, 00121 HELSINKI
Internet-sivut: https://www.jazzrytmit.fi  
Sähköposti: toimitus@jazzrytmit.fi
Y-tunnus: 2542026–3     ISSN-tunnus: 1798–0607

Yhteyshenkilöt:
Päätoimittaja, artikkelitoimitus, ilmoitusmyynti: Harri Aavaharju  Puhelin: +358 50 312 4444
Sähköposti: harri.aavaharju@gmail.com

Toimitussihteeri, taitto, verkkosivut: Martti Koljonen  Puhelin: +358 50 592 5699
Sähköposti: martti.koljonen@saunalahti.fi

Toimittaja, artikkelitoimitus, levyarviot: Matti Laipio  Puhelin: +358 40 526 9470
Sähköposti: matti.laipio@welho.com

Rahastonhoitaja, laskutukset: Matti Vatanen  Puhelin: +358 50 65 697
Sähköposti: jms.vatanen@elisanet.fi

Ilmoitushinnat:
Yksittäinen mainos (750×750) 30 eur/kk, 120 eur/6 kk ja 200 eur/vuosi
Minibanneri (240 x 60), 60 eur/vuosi
Hintoihin lisätään ALV 24%
Materiaalin toimitus sähköpostilla osoitteeseen: martti.koljonen@saunalahti.fi

Toimitusformaatti:
– JPG kuva, yksittäinen mainos 750 x 750 px, resoluutio 72-96 DPI
– Minibanner logo 240 x 60 px, resoluutio 72-96 DPI

Toimituskunta: Matti Laipio puheenjohtaja, Harri Aavaharju päätoimittaja, Osku Rajala Senior Advisor (puh. +358 400 532 011, osku@jazzrytmit.fi), Niklas Andersson IT-asiat (puh. +358 50 453 2367, sähköposti: niklas.andersson@iki.fi) ja Martti Koljonen toimitussihteeri.

Toimitus: Olli Ervasti Kouvola (olli.ervasti@gmail.com/ +358 40 770 2504), Eila Kaaresalo-Kasari Helsinki (eila.kaarre(ät)gmail.com/+ 358 50 567 6106), Eero Kallio Järvenpää (eerojaa.kallio(ät)gmail.com/+358 50 562 4497), Heikki Kasari Helsinki (heikki.j.kasari(ät)gmail.com/ +358 400 701 338), Jouko Kirstilä Pori (jjkkir(ät)gmail.com/+358 44 303 5142), Matti Komulainen Turku (m.komulainen@kolumbus.fi/+358 40 590 5732), Seppo Lemponen Vaasa (lemponen.seppo(ät)netikka.fi/+358 40 530 9459), Pirta Mikkola Helsinki  (pirtamikkola(ät)gmail.com/+358 40 550 4419), Jouni Oksala Turku (jooksala(ät)gmail.com/+358 400 877 232), Jaakko Rinne Helsinki (teja.tt.rinne(ät)elisanet.fi/+358 50 412 4174), Olli Sulin Turku (ollisulin(ät)gmail.com/+358 (0) 45 624 0610), Antti Suvanto Jyväskylä (antti.suvanto(ät)practia.fi/+358 45 674 1711), Eija Talo-Oksala Turku (eija.talo(ät)gmail.com/+358 400 518 301), Janne Tarmio Lahti (janne.tarmio(ät)gmail.com/ +358 400 843463), Hannu ”Heavy” Tikkanen Joensuu (heavy.tikkanen@gmail.com/+358 40 701 9747), Soili Vauhkonen Pieksämäki (soili@jazzrytmit.fi), Pasi Virtanen Espoo (pasi.virtanen(ät)futuremark.com/+ 358 40 777 9919), Runo Östvall Malax (runo.ostvall(ät)gmail.com/+358 50 583 2217).

HUOM. Kuvat saa suuremmaksi klikkauksella. Galleria-kuvien kuvatekstit tulevat näkyviin kursorilla.
.

 

Kirjaudu sisään

Uusi salasanasi

Syötä käyttäjätunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi: